Główna treść strony
Odpowiedź na pytanie
W związku z pytaniem skierowanym do Zamawiającego w postępowaniu „Generalny remont i modernizacja pałacu w Warce-Winiarach – siedziby Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego oraz budowa Centrum Edukacyjno-Muzealnego przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce wraz
z parkingiem” działając na podstawie art. 38 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010r. nr 113, poz. 759) udzielamy następujących odpowiedzi na postawione pytania:
Pytania
1. Czy Zamawiający dopuści zastosowanie równoważnej technologii Alpha-InnoTec, której opis i schemat technologiczny Wykonawca załącza do niniejszego pytania. Analogiczna technologia Alpha-InnoTec została zastosowana w prestiżowym dla naszego kraju projekcie Europejskiego Centrum Solidarności w Trójmieście. Projektantem jest Pan inż. Mirosław Kozłow. Technologia była opiniowana przez wielu specjalistów z branży pomp ciepła i uzyskała we wszystkich przypadkach pozytywną opinię. Proponowana technologia powstała w oparciu o wieloletnie doświadczenie Pana inż. Mirosława Kozłowa, który między innymi projektował i był kierownikiem budowy do dziś działającej pompy ciepła o mocy 2,8 MW obsługującą giełdę w Zurychu. Pan Mirosław Kozłow jest absolwentem wyższej Szkoły Technicznej w Zurychu i ma za sobą kilkanaście lat pracy w Szwajcarii jako projektant i wykonawca pomp ciepła dużej mocy. Dzięki proponowanym zmianom uzyskają Państwo lepsze wykorzystanie zasobów energii odnawialnej i możliwość skorzystania z najnowszej generacji materiałów instalacyjnych, dzięki którym znacznie wzrośnie żywotność centrali pomp ciepła.
2. Zamawiający dopuści zastosowanie produktu równoważnego poprzez zastosowanie zamiennie w stosunku do rurociągu z czarnej stali, rurociągu wykonanego z polipropylenu typu YESTOLEN P9421 z wkładką aluminiową, łączonego za pomocą zgrzewania. Dzięki takiej zmianie otrzymuje się rurociągi o znacznie mniejszej stracie ciepła (Yestolen jest znacznie lepszym izolatorem niż stal), całkowitą odporne na korozję i osadzanie się kamienia kotłowego, o zdecydowanie większej pewności połączeń, mniejszym oporze przepływu.
3. Czy Zamawiający dopuści jako produkt równoważny zastosowanie zamiast glikolu propylenowego zaprojektowanego jako nośnik energii w dolnym źródle roztworu alkoholu etylowego o współczynniku zamarzania mieszanki -15 stopni Celsjusza. Proponowana zmiana umożliwi uzyskanie zmniejszenia gęstości i lepkości mieszanki, co zredukuje koszty eksploatacji
i zużycia pomp obiegowych, brak możliwości rozwarstwienia się mieszaniny, oraz brak możliwości pienienia się przy kontakcie z wirnikiem pompy obiegowej co polepsza parametry odbioru ciepła z gruntu.
4. Wykonawca wnosi o podanie informacji dotyczących dokumentacji geologicznej odwiertów. Czy została wykonana, kiedy, czy i w jakiej formie zostanie udostępniona. Czy dokumentacja została zgłoszona do Starostwa Powiatowego i na jakim etapie znajduje się uzyskanie pozwolenia na wykonanie odwiertów.
Odpowiedź
Po analizie pytań jednoznacznie należy stwierdzić, iż układ proponowany przez firmę Innotec odbiega od rozwiązania projektowego stanowiącego załącznik do SIWZ. Zaproponowany układ jest zupełnie inny pod kątem hydraulicznym i trudno go porównać jako „równoważny”.
Zamawiający dopuszcza różnych producentów pomp ciepła, osprzętu
i regulatorów, nie dopuszcza natomiast innego sposobu rozwiązania.
Informacje o stronie
Podmiot publikujący: |
Brak danych |
Odpowiada za treść: |
Brak danych |
Wprowadził: |
Adam Podemski, data: 04.10.2010 r., godz. 14.57 |
Ostatnia aktualizacja: |
Adam Podemski, data: 04.10.2010 r., godz. 14.57 |
Czas |
Administrator |
Opis zmiany |
04.10.2010 r., godz. 14.57 |
Adam Podemski |
Dodanie strony do BIP. |