Główna treść strony
III. CZAS PRACY i OKRESY OOPOCZYNKU
.
§ 12
Czas pracy powinien być w pełni wykorzystany przez każdego pracownika na wykonywanie obowiązków służbowych.
§ 13
1. Czas pracy pracowników samorządowych nie może przekraczać 40 godzin na tydzień i ośmiu godzin na dobę.
2 Czas pracy pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze czasu pracy ustalają indywidualnie umowy o pracę.
3. Pracownikowi przysługuje w każdej dobie prawo do co najmniej 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku
4. Jeżeli dobowy wymiar czasu pracy pracownika wynosi co najmniej 6 godzin ,pracownik ma prawo do przerwy w pracy trwającej co najmniej 15 minut ,wliczanej do czasu pracy
§ 14
1. Ustala się następujące godziny rozpoczynania i kończenia pracy w układzie tygodniowym:
poniedziałek - piątek 7.30-15.30
§ 15
1.Niedziele oraz święta określone odrębnymi przepisami są dniami wolnymi od pracy.
2.Każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin. Jeżeli w tygodniu obejmującym siedem dni od poniedziałku do niedzieli wystąpią dwa święta inne niż niedziela obniżenie wymiaru czasu pracy o 8 godzin następuje tylko z tytułu jednego z tych świąt.
3. W wypadku gdy święto o którym mowa w ust.1 występuje w sobotę pracownikowi z tytułu obniżenia wymiaru czasu pracy przysługuje inny dzień wolny. Dzień ten określa Starosta w drodze zarządzenia
§ 16
1. W Starostwie obowiązuje ewidencjonowany czas pracy polegający na codziennym potwierdzaniu przyjścia do pracy pracownika podpisem na liście obecności.
2. Pracownik winien stawić się do pracy w takim czasie, aby o ustalonej godzinie rozpoczęcia pracy znajdował się na stanowisku pracy.
§ 17
1. W Starostwie obowiązuje ewidencja wyjść w godzinach pracy wyłącznie w celu załatwienia spraw służbowych.
2. Ewidencję prowadzi Sekretariat Starostwa.
§ 18
1. Zwolnienie w czasie pracy dla załatwienia niezbędnych spraw osobistych lub rodzinnych jest możliwe za zgodą Starosty ( w czasie jego nieobecności ¬Wicestarosty) lub Sekretarza powiatu, gdy zachodzi uzasadniona potrzeba takiego zwolnienia.
2. Za czas zwolnienia od pracy, o którym mowa w punkcie 1 pracownikowi przysługuje wynagrodzenie, jeżeli odpracował czas zwolnienia. Czas odpracowania nie jest pracą w godzinach nadliczbowych.
3. Każdy przypadek zwolnienia, o którym mowa w punkcie 1 pracownik zgłasza pracownikowi ds. osobowych w Starostwie, który prowadzi ewidencję zwolnień i czasu odpracowanego. Odpracowanie powinno nastąpić najpóźniej w ciągu 7 -u dni od momentu zwolnienia.
§ 19
1. Czas pracy pracownika wykonującego czynności służbowe w innej miejscowości niż określona w umowie o pracę rozliczany jest na podstawie polecenia wyjazdu służbowego (delegacji) podpisanego przez Starostę, Wicestarostę lub Sekretarza Powiatu.
2. Pracownikowi delegowanemu do innej miejscowości wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych przysługuje wtedy, gdy otrzymał polecenie wykonania pracy w godzinach nadliczbowych i czas pracy był kontrolowany
§ 20
Ewidencję wyjazdów służbowych prowadzi Sekretariat Starostwa.
§ 21
Rozliczanie wyjazdów służbowych następuje w terminie 7 dni od daty zakończenia wyjazdu służbowego.
§ 22
Przebywanie pracowników na terenie Starostwa poza godzinami pracy może mieć miejsce tylko w uzasadnionych przypadkach, po uzyskaniu zgody bezpośredniego przełożonego. Godzina wyjścia odnotowana zostanie w dyżurce osoby dozorującej.
Informacje o stronie
Podmiot publikujący: |
Brak danych |
Odpowiada za treść: |
Brak danych |
Wprowadził: |
Nieznany, data: 16.04.2009 r., godz. 15.25 |
Ostatnia aktualizacja: |
Nieznany, data: 16.04.2009 r., godz. 15.25 |
Czas |
Administrator |
Opis zmiany |
16.04.2009 r., godz. 15.25 |
Nieznany |
Dodanie strony do BIP. |