Data publikacji strony internetowej: 2003. Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-10.
Status zgodności z ustawą
- Na stronie nie zapewniono alternatywy dla treści nietekstowej,
- Elementy nawigacyjne polegają na właściwościach zmysłowych,
- Nie spełniono wymagań minimalnego kontrastu pomiędzy tekstem a tłem,
- Nie zawarto właściwego tytułu opisowego strony internetowej,
- Brak widocznego fokusu aktualnie zaznaczonych elementów,
- Elementom sterującym na stronie internetowej nie towarzyszy widoczna etykieta tekstowa lub towarzyszy widoczna etykieta tekstowa niezgodna z nazwą programową.
Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-12-04. Deklarację sporządzono na podstawie audytu przeprowadzonego przez podmiot zewnętrzny: Centrum Bezpieczeństwa Informatycznego.
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Agnieszka Żukowska, agnieszka.zukowska@grojec.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 48 665 11 09. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu,, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
STAROSTWO POWIATOWE W GRÓJCU
Budynek przy ul. Józefa Piłsudskiego 59 w Grójcu jest budynkiem użyteczności publicznej o charakterze biurowym, o tradycyjnej bryle w kształcie litery L, posiadającej dwie kondygnacje.
Budynek składa się z pomieszczeń biurowych i sali konferencyjnej.
Właścicielem nieruchomości jest Powiat Grójecki.
Główne wejście do budynku znajduje się w centralnej części obiektu. Drzwi wejściowe są dwuskrzydłowe, przeszklone spełniające normy szerokości.
Parter jest dostępny bezpośrednio z wejścia, tu znajduje się Punkt Informacyjny Starostwa Powiatowego w Grójcu.
Reprezentacyjna klatka schodowa prowadzi na I piętro, gdzie znajduje się Sekretariat Starosty Grójeckiego oraz Sala Konferencyjna.
Budynek wyposażony jest w platformę dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
Osoby na wózku lub z trudnościami w poruszaniu się mogą dostać się do Sali Konferencyjnej przez Sekretariat Starosty na piętrze, wjeżdżając tam platformą z parkingu za budynkiem urzędu.
Do budynku prowadzą 3 wejścia przeznaczone dla klientów - jedno główne od ul. Józefa Piłsudskiego, jedno boczne znajdujące się od strony wschodniej( przy Wydziale Komunikacji i Transportu) oraz jedno od strony zachodniej (przy Wydziale Geodezji, Kartografii, Katastru i Nieruchomości).
Wejścia przeznaczone dla klientów, w tym główne i boczne nie są przystosowane dla osób na wózkach. Aby dostać się do budynku na wózku należy skorzystać z platformy, która znajduje się na parkingu za budynkiem Starostwa. W pobliżu znajduje się miejsce parkingowe przystosowane dla osób ze szczególnymi potrzebami. Platforma jest przeszklona i zapewnia dostęp do poziomu 1 (parter) oraz poziomu 2 (piętro). Po wejściu do windy należy trzymać cały czas właściwy przycisk.
Główne ciągi komunikacyjne w budynku przystosowane są dla osób na wózkach, zapewniając tym samym dostęp do wszystkich poziomów w budynku.
Pomieszczenia biurowe na parterze w budynku, w tym Kasa, dostępne są dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Do pomieszczeń, do których nie ma możliwości dojechania na wózku został zapewniony dostęp alternatywny w Punkcie Informacyjnym.
Punkt Informacyjny znajduje się na parterze, w tym miejscu jest pętla indukcyjna przeznaczona dla osób korzystających z aparatów słuchowych.
W Starostwie Powiatowym w Grójcu jest tłumacz języka migowego, istnieje możliwość skorzystania z usługi tłumacza w godzinach pracy Urzędu. Aby skorzystać z usługi należy udać się do Punktu Informacyjnego oznaczonego odpowiednim piktogramem (dwoma migającymi dłońmi), gdzie pracownik Urzędu przeprowadzi rozmowę . Nie ma konieczności zgłaszania z wyprzedzeniem chęci skorzystania z usługi.
Przed budynkiem wyznaczono 1 miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowe miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych znajduję się na dużym parkingu za budynkiem.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynku są oznaczenia w alfabecie brajla.Na parterze przewidziano toaletę dla osób ze szczególnymi potrzebami.
W piwnicach budynku mieszczą się pomieszczenia techniczne i zaplecze magazynowe.
Informacje dotyczące rozkładu pomieszczeń znajdują się na każdej kondygnacji budynku przy wejściach z klatek schodowych oraz przy wejściu głównym.
W urzędzie świadczona jest pomoc dla osób niewidomych, niepełnosprawnych ruchowo, powyżej 80. roku życia - tel. 48 6651100.
Aplikacje mobilne
Brak aplikacji mobilnych.
Aktualizacja Deklaracji dostępności:
maj 2023 r.